Kodētā personalizācija

Kartes ar magnētisko joslu

Bezkontakta viedkartes

Magnētiskā josla ir informācijas nesējs ar ierobežotu atmiņas apjomu. Magnētiskā josla var tikt izgatavota dažādiem magnētiskā lauka spriegumiem. Pēc šī parametra magnētiskās joslas tiek iedalītas LoCo (Low Coercitive - zemercetīvās = 300 erstedi) un HiCo (High Coercitive - augstercetīvās = 2750 erstedi). Plastikāta kartes ar HiCo magnētisko joslu ir drošākas un izturīgākas, tā kā informācija HiCo magnētiskajās joslās ir izturīgāka pret atmagnetizēšanos ārējo magnētisko lauku ietekmē.

HiCo magnētiskās joslas tiek izmantotas, kad ir jāaizsargā magnētiskās joslas informācija pret iespējamo atmagnetizēšanos, kā arī karšu aizsardzībai pret viltojumiem. Kartes ar HiCo magnētisko joslu ir dārgākas, nekā ar LoCo magnētisko joslu. Piemēram, atlaižu sistēmai (kad kartes tiek lietotas pietiekami reti) tiek izmantotas kart ar LoCo magnētisko joslu. Uzņēmumā, kur karte tiek izmantota kā darbinieku caurlaides, tiek izmantotas kartes at HiCo magnētisko joslu.

Magnētiskās joslas atšķiras pēc krāsas - HiCo ir melnas, bet LoCo - brūnas. Magnētiskā karte ir paredzēta digitālai nolasīšanai. Standarta nolasīšas ierīcēm (rīderiem) tiek izmantota 12,5 mm (0,5 collas) plata magnētiskā josla un tā atrodas 4 mm attālumā no kartes malas.

SVARĪGI! Magnētiskajā joslā ir iespējams ierakstīt tikai latīņu alfabēta burtus.


Kartes ar svītru kodu

Bezkontakta viedkartes

Tādam karšu veidam ir uzdrukāts attiecīga formāta svītru kods, kuru nolasot ar speciālu skeneri sistēma identificē kartes (klienta) numuru.

Svītrkodu nolasīšana ir daudz vieglāka un ātrāka, nekā datu ievadīšana no klaviatūras. Izmanto kartēm, kurām drošības apsvērumi nav galvenie.

Svītrkodu parasti drukā ar menu krāsu uz balta fona.


Viedkartes

Bezkontakta viedkartes

Viedkartēs ir iebūvētas integrētās mikroshēmas. Vienā gadījumā informāciju var tikai ierakstīt un nolasīt, citā ievadāmo informāciju var arī apstrādāt saskaņā ar iepriekš ievadītu programmu, kura var arī aizsargāt pret nesankcionētu piekļuvi. Izmanto tur, kur informācijas piekļuvei nepieciešama pastiprināta kontrole (bankas kartes, kriptogrāfiskās atslēgas u.c.).


Bezkontakta viedkartes

Bezkontakta viedkartes

Galvenā atšķirība ir tā, ka čips ir pilnībā paslēpts plastikāta kartē. Nolasītājs piekļūst informācijai ar radioantenas palīdzību, kura ir paslēpta plastikāta kartē. Galvenā tādu karšu priekšrocība ir tā, ka čips ir pasargāts no ārējas iedarbības un, lai ierakstītu vai nolasītu informāciju, nav nepieciešams fizisks kontakts ar nolasītāju. Izmanto kā piekļuves kartes caurlaižu sistēmās, kā norēķinu kartes apmaksājot braucienus sabiedriskajā transportā u.c.


SIA «ID CS»
Rīga, Artilērijas iela 22-1, LV-1001
e-pasts: info@idcs.lv

www.idcskartes.lv

SĀKUMS | KARTES VISIEM | VISS KARTĒM | MAKETA SAGATAVOŠANA | PAR MUMS